تاپ تن شو

وسیله های مهم و ضروری مسافرت – 10 مورد از مهم ترین وسایل سفر

دسته بندی :تفریح و گردشگری ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ نگارا 315
مهم ترین وسایل سفر

معرفی مهم ترین وسایل سفر برای یک تجربه ی دلچسب و راحت، نقشی بسیار اساسی در مسافرت شما دارد. چرا که شما از فراموش کردن آنها در سفر متنفر خواهید بود. پس برای شناخت این وسیله های ضروری و مهم سفر تا انتهای مطلب همراه باشید. 


همه ی ما میدانیم، انتخاب وسایل ضروری و مهم برای بستن یک چمدان خوب بسیار مهم است، چرا که همه ی ما حداقل یکبار با آن روبرو شده ایم. حتی گاهی اوقات پیش آمده همه ی اتاق را دور خود پیچیده باشیم، با این حال چندی از وسیله های مهم را فراموش کرده باشیم. برای جلوگیری از بروز این مشکلات بهتر است یک لیست از مهم ترین وسایل سفر تان را تهیه نمایید. به همین منظور تاپ تن شو چک لیستی از مهمترین وسایل مسافرت را که باید در گام نخست آنها را تهیه کنید برای شما جمع‌آوری کرده است. 

1- مهم ترین وسایل سفر | لباس مناسب

مهم ترین وسایل سفر

شاید انتخاب لباس مناسب یکی از مهمترین اصل تجربه ی مسافرتی راحت باشد.

یک ساک یا چمدان پر از لباس های راحتی مهم و ضروری، یعنی لباسی را انتخاب کنید که بسته به آب و هوای مقصد مناسب باشد. مشخصات انتخاب لباس مناسب:

 • با توجه به آب و هوای سفرتان، خنک و راحت یا گرم و بافتنی باشد. 
 • لباس هایی که نه زیاد گشاد نه زیاد تنگ هستند. 
 • لباس هایی که در پوشیدنشان احساس راحتی میکنید.
 • لباسی که جنس آن احساس ناخوشایندی را در پوست و ظاهر شما ایجاد نمیکند. 

2- مهم ترین وسایل سفر | بالش و پتو

مهم ترین وسایل سفر

خب شاید افراد بالش و پتو را مهم و ضروری ندانند، اما شایان ذکر است که بالش و پتو نیز در لیست مهم ترین وسایل سفر قرار دارند. 

شما میتوانید در طول سفر در هنگام خستگی به جای مبارزه با آن و تحمل کوفتگی در یک جاده ی طولانی همراه با بالش و پتوی تمیز خود یک چرت راحت و دلچسب را تجربه کنید. 

موارد استفاده در مسافرت با قطار، مسافرت با ماشین شخصی، مسافرت با اتوبوس و یا رفتن به پیک نیک. 


3- مهم ترین وسایل سفر | کیف کمری

مهم ترین وسایل سفر

بله درست است، کیف کمری هم یکی از وسیله های مهم و ضروری مسافرت است. زیرا یک سفر خوب و لذت بخش زمانی محقق پیدا میکند که احساس کنترل را بر روی مدارکمان داشته باشیم و هیچ استرسی روان ما را تهدید نکند. 

بنابراین مدل کیف ها علاوه بر راحتی، دسترسی آسان و ظاهری زیبا، جادار نیز هستند. شما میتوانید وسیله هایی همچون مدارک شناسایی را در آن قرار دهید که شامل:

 • کارت اعتباری، پاسپورت، بلیت، مدارک ماشین، شناسنامه و کارت ملی. 

موارد استفاده در مسافرت های داخلی و مسافرت های بین المللی


4- دارو ها و جعبه ی کمک های اولیه

مهمترین وسایل سفر

دارو ها و جعبه ی کمک های اولیه را به هیچ وجه از لیست مهمترین وسایل سفر تان از قلم نیندازید. 

شاید بگویید من دارویی تجویز شده ندارم، اما دارو ها تنها مربوط به دارو های تجویز شده نیستند. میتواند مربوط به یک داروی سردرد، سرماخوردگی و یا مسکن باشد که اگر در طول راه دچار وضعیتی ناخوشایند شدید بتوانید برای مدتی هر چند کوتاه خود را تا رسیدن به مقصد درمان کنید.

جعبه ی کمک های اولیه نیز برای زخم های ایجاد شده در طول راه برای هر یک از اعضای خانواده و پانسمان آن، وسیله ای مهم و ضروری است. 

موارد استفاده در همه ی مسافرت های زمینی، هوایی و پیکنیک. 


5- وسایل های الکتریکی:

یکی از مهم ترین وسایل سفر، وسیله های الکتریکی هستند که بخش مهمی از مسافرت ما را تشکیل میدهند. 

وسایل الکتریکی مهمی که مطمئنا در طول سفر بار ها مورد استفاده قرار میگیرند شامل:

دوربین عکاسی، مهم ترین وسایل سفر

دوربین عکاسی: استفاده از دوربینی غیر از دوربین گوشی برای ثبت اوقات خوش با کیفیتی بهتر، یکی از وسیله های مهم و ضروری در طول سفرتان خواهد بود چون تنها خاطره باقی میماند. 

پاوربانک

پاور بانک: بله می‌دانم شارژر را فراموش نخواهید کرد، اما باید بگویم پاور بانک یک وسیله ی بسیار ضروری و مهم در طول جاده خواهد بود، زیرا زمانی که شما در موقعیتی حساسی قرار گرفتید، فقط پاور بانک میتواند به شما کمک کند. 

همچنین برای خرید و انتخاب یک پاور بانک خوب می توانید به  مقاله ی بهترین پاور بانک ها مراجعه کنید. 

چراغ قوه، مهم ترین وسایل سفر

چراغ قوه: چراغ قوه در جهت خراب شدن ماشین در شب، گم شدن وسیله ای در طول شب و یا کار نکردن چراغ ماشین در شب، وسیله ای بسیار مهم و ضروری است. 

موارد استفاده در تمام مسافرت های زمینی، هوایی، پیک نیک و کوهنوردی. 


6- مهمترین وسایل سفر | مواد غذایی

مواد غذایی برای مسافرت

در لیست مهم ترین وسایل سفر، مواد غذایی به دو بخش تقسیم می شوند:

مواد غذایی برای مسافرت های بین المللی :

این قبیل از مسافرت ها نیازمند مواد غذایی هستند که کنسرو شده و مدت دار باشند. وسیله هایی که بسته به مقصد سفر کمتر پیدا میشوند.

 • میوه های خشک شده و خشکبار
 • کنسرو های حبوبات 
 • آجیل و مغزیجات
 • سبزیجات و خورشت های کنسرو شده

مواد غذای مسافرت های داخلی: این مواد باید شامل موادی باشند که اگر در طول راه گرسنه شدید بتوانید گرسنگی خود را با استفاده از مواد غذایی خود رفع کنید. 

 • تنقلات
 • قند
 • شکر
 • چای کیسه ای
 • قهوه فوری

7- چادر مسافرتی

چادر مسافرتی، مهمترین وسایل سفر

افرادی که مسافرت های جاده ای می روند، در لیست مهم ترین وسایل سفر حتما به چادر نیاز دارند. در برابر خرید چادر مسافرتی مقاومت نکنید. زیرا قطعا از وسایل ضروری در مسافرتتان است! بیشترین ضرر و زیان، نداشتن چادر مسافرتی در طول سفر است.  و بیشترین مزیت آن برداشتن محدودیت استراحت در طول سفر است. اگر خواستید چند ساعتی را استراحت کنید، به راحتی چادر مسافرتی خود را برپا کنید. در ادامه با توان و قوای بهتری سفر خود را ادامه دهید.

موارد استفاده در سفر با ماشین شخصی، پیک نیک و کوهنوردی


8- کفش مناسب و دمپایی

مهمترین وسایل مسافرت

همه افراد عاشق قدم زدن در یک مکان جدید، خوش آب و هوا و منظره ی زیبا هستند. به همین دلیل کفش مناسب از اهمیت بسیاری برخوردار است تا کف پای شما را اذیت نکند. به همین دلیل، کفش وسیله ای مهم و ضروری در مسافرت است. البته بسته به مقصد شما نوع کفش نیز متفاوت است. 

مثلا برای کنار ساحل دمپایی را توصیه میکنیم که بسیار مناسب است. البته اگر در سفر های خود قصد استفاده از اتومبیل ندارید و با قطار و هواپیما سفر می کنید، اهمیت کفش مناسب و خوب دوچندان می شود، زیرا بیشتر مجبور به پیاده روی و قدم زدن میکنید. 


9- وسایل بهداشتی | مهم ترین وسایل سفر

وسایل بهداشتی، مهمترین وسایل مسافرت

یکی از مهم ترین وسایل سفر، وسیله های بهداشتی است که از اهمیت بسیاری برخوردارند که مهمترین آنها ضد آفتاب است. کرم ضد آفتاب چه در فصل های سرد زمستانی و چه در فصل گرم تابستانی وسیله ای ضروریست که از سرمازدگی و آفتاب سوختگی پوست جلوگیری میکند. البته وسیله های بهداشتی دیگری همچون شامپو، مسواک، صابون، لیف نیز بسیار مهم هستند. زیرا بعد از خستگی و کوفتگی زیاد ناشی از خرید کردن و تفریح در سفر، فقط یک حمام خوب می تواند خستگی را در بدن شما به در کند. 

مورد استفاده برای تمامی مسافرت های زمینی، هوایی، پیک نیک و کوهنوردی مناسب و ضروریست. 


10- وسیله های خرد ریز و مهم | مهم ترین وسایل سفر

وسایل مسافرت

 شایان ذکر است که این وسیله ها در هیچ دسته بندی قرار نمی گیرند، ولی وسیله های مهم مسافرتی هستند. به همراه داشتن این وسایل در سفر به شما کمک می کند تا سفری راحت و خوب را تجربه کنید. این وسایل شامل:

 • بلیت، پاسپورت و مدارک شناسایی (در صورت مسافرت های بین المللی)
 • کلاه لبه دار
 • عینک آفتابی
 • نخ و سوزن 
 • طناب
 • پول نقد 
 • بطری آب و فلاکس. 

موارد استفاده در مسافرت های بین المللی و داخلی با هواپیما، اتوبوس، قطار و وسیله ی شخصی و پیک نیک.

نگارا

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال (بزودی)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: