تاپ تن شو

تغییر دکوراسیون منزل برای عید – ایده تغییر دیزاین خانه برای سال جدید

دسته بندی :دکوراسیون و مبلمان ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ نگارا 288
تغییر دکوراسیون منزل

تغییر دکوراسیون منزل برای سال جدید و دیزاینی خاص و چشمگیر برای عید، نیازمند اصولی ست که ما این اصول را همراه با چند ایده ی جالب و جذاب برای شما کاربران عزیز در این مطلب جای داده ایم.


اکثر خانواده های ایرانی با نزدیک شدن به عید و همراه شدن با طبیعت، طراوت و شادی، دنبال خانه تکانی و تغییر دکوراسیون منزلشان هستند. اما با وجود فشار های اقتصادی تغییر دکوراسیون چندان آسان نبوده و هزینه های نزولی دارند. با این حال یک سری ایده و اصول هایی هستند که نیازمند هزینه های زیادی نبوده و فقط باید کمی سلیقه و خلاقیت به خرج داد، پس تاپ تن شویی های عزیز با این مطلب جذاب همراه باشید تا ساده‌ترین و البته سریع ترین ترفندها برای نو شدن دکوراسیون خانه تان را در اختیارتان بگذاریم.💡 قبل از خواندن این مطلب، مقاله ی اصول چیدمان دکوراسیون داخلی منزل را مطالعه کنید تا در هنگام تغییر دکوراسیون برای سال جدید اصول چیدمان را نیز رعایت کنید تا منزلی چند برابر زیبا داشته باشید.

ایده های تغییر دکوراسیون برای نشیمن


1- عوض کردن طرح پرده های نشیمن

تغییر دکوراسیون منزل

پنجره ها یکی از عنصر های مهم نشیمن و پذیرایی هستند و تغییر پرده ها می تواند به کلی دکوراسیون خانه را تغییر دهد. عوض کردن پرده ی قدیمی با یک پرده ی روشن با جنسی نازک که به راحتی نور را به داخل خانه بازتاب دهد، منزل شما را خارق‌العاده‌ای خواهد کرد.

تغییر دکوراسیون منزل

به یاد داشته باشید عوض کردن پرده ها به این معنا نیست آنها را دور بیاندازید، بلکه شما میتوانید با انجام چند تکنیک خیاطی یک پرده ی زیبا و جدید خلق کنید. این تغییر میتواند چند لایه کردن پرده، رنگ نیل کردن پرده، عوض کردن میل پرده قدیمی یا عوض کردن رنگ پرده و… باشد آن وقت متوجه تغییر دکوراسیون زیبای منزلتان خواهید شد.

فقط کمی به خلاقیت نیاز دارید، پس خلاقیت درونتان را شکوفا کنید، بدون هیچ ترسی شما میتوانید خالق بهترین ها باشید.


2- تغییر کاغذ دیواری نشیمن

تغییر دکوراسیون

برای تغییر دکوراسیون منزل، حتما لازم نیست مبل های گران قیمت و اثاثیه ی خاص را با قیمت های نزولی خریداری کنید، گاهی یک تغییر کوچک بر روی دیوار ها، منزل شما را به طرز شگفت‌انگیزی زیبا میکند.

تغییر دکوراسیون در خانه

فقط کافیست کاغذ دیواری های کهنه را بکنید و کاغذ دیواری جدید با رنگ های شاد در هر طرح و مدلی که مناسب خانه تان باشد را خریداری کنید و بدون درنگ با کمک یکی از افراد خانه آن را به دیوار خانه یتان بچسبانید.


3- تغییر رنگ آمیزی دیوار نشیمن

تغییر رنگ آمیزی دیوار نشیمن

اکثر خانواده های ایرانی با تغییر دکوراسیون نشیمن به سراغ نوروز می روند. شما میتوانید با انتخاب یک یا دو دیوار از اتاق نشیمن و رنگ آمیزی هماهنگ با رنگ مبلمان به کلی حال و هوای نوروز را به منزلتان بازتاب دهید.

همچنین شما می توانید رنگ دیوار ها را متناسب با رنگ کف پو‌ش و یا فرش های نشیمن انتخاب کنید.

تغییر رنگ آمیزی دکوراسیون

پیشنهاد ما برای رنگ نشیمن میتواند نارنجی باشد که فضای نشیمن را گرم و صمیمی نشان میدهد. البته رنگ های جسورانه همچون سبز، نیلی و خاکستری نیز معجزه میکنند.


ایده های تغییر دکوراسیون آشپزخانه


4- تغییر رنگ کابینت های آشپزخانه :

تغییر رنگ کابینت های آشپزخانه

برای تغییر دکوراسیون منزل میتوانید تغییر رنگ کابینت های آشپزخانه را در پیش بگیرید.

عوض کردن رنگ کابینت ها به کلی حال و هوای جدید و تازه ای به خانه ی شما خواهد داد.

این روش اصلا هزینه ی بالایی ندارد و با صرف هزینه ای کم شاهد زیبایی آشپزخانه یتان می شوید.

تغییر رنگ کابینت های آشپزخانه

این روش به وسیله ی روکش و برچسب انجام میشود و در انواع مدل: چوبی، طرح دار، طرح سنگ، براق و رنگارنگ عرضه میشوند که برای انواع جنس کابینت مناسب است.

بنابراین اگر بودجه لازم برای تعویض کابینت ندارید، همین حالا دست به کار شوید و با استفاده از برچسب ها المان ظاهری نو به آشپزخانه خود ببخشید.


5- تغییر کاشی بین کابینت های آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

 یکی دیگر از روش ها برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه کاشی های بین کابینت هاست که اصلا هزینه ی زیادی به همراه نخواهد داشت.

کاشی بین کابینتی، برای پر کردن فضاهای خالی بین کابینت‌ها استفاده می‌شود. در گذشته برای پر کردن فضای بین آن‌ها از کاشی‌های گل‌دار استفاده می‌شد؛

دکوراسیون آشپزخانه

اما امروزه متناسب با هر سلیقه‌ای، مدل‌ها و طرح‌های جدیدی به بازار آمده‌اند و شما میتوانید کاشی هایی را متناسب با رنگ کابینت آشپز خانه خریداری کنید.

البته میتوان از برچسب کابینت ها نیز برای پر کردن و تغییر کاشی ها استفاده کرد.


ایده های تغییر دکوراسیون اتاق خواب:


6- تغییر روتختی اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب

همانطور که میدانید تخت نقطه ی کانونی اتاق خواب است و مهم ترین اصل اتاق خواب به شمار می رود. تخت خواب بیشتر از هرچیزی در مرکز دید قرار دارد به همین سبب روتختی بسیار مهم است. تغییر روتختی به کلی دکوراسیون اتاقتان را تحت تاثیر قرار میدهد.

حتی میتوانید با خرید یک شال تخت نیز به اتاقتان دیزاین جدیدی بدهید.

شال تخت را شاید زیاد د در هتل ها دیده باشیم، اما توجه چندانی به آن نکرده باشیم. شال تخت به یک پارچه مستطیل شکل و باریک گفته می شود که در لبه پایینی تخت پهن می کنند. این پارچه می تواند از هر جنس دلخواهی دوخته و آماده شود و شما هیچ محدودیتی در انتخاب آن ندارید. بنابر دکوراسیون اتاق خود می توانید از حریر، ساتن، مخمل و حتی شال های بافتنی استفاده نمایید. اما مطمئن باشید که به شما برای رسیدن به یک اتاق خواب ایده آل کمک می کند. 


7- رگال لباس اتاق خواب

رگال لباس پیش تر برای دیزاینر های لباس و حرفه ای ها استفاده میشد، اما امروزه اکثر افراد یکی از آن را برای لباس های خود دارند که حالت بسیار مدرن و شیکی را به اتاق خواهد داد.

تغییر دکوراسیون منزل

اما سوال اصلی اینجاست رگال چیست‌؟ رگال وسیله‌ای برای سامان دادن و مرتب کردن لباس بوده و شباهت زیادی به چوب لباسی یا رخت آویز دارد. با این تفاوت که دارای انواع و طرح های مختلفی بوده و هر کدام کارایی مخصوص به خود را دارند. رگال ها بسیار طراحی خاصی دارند و طرح مدرن آنها بسیار خاص و شیک است و میتواند یک تغییر دکوراسیون اساسی برای اتاق خواب باشد.

تغییر دکوراسیون منزل

مزایای استفاده از رگال:

  • امکان جابجا کردن رگال ها
  • امکان تا کردن رگال ها
  • جاگیر نبودن
  • سبک بودن
  • دارای طرح ها و رنگ بندی متفاوت
  • زیبایی منحصر به فرد
  • ساماندهی لباس ها و مرتب کردن آنها
  • استفاده چند منظوره؛ به عنوان مثال جاکفشی

تغییر دکوراسیون ورودی منزل


8- دیزاین با گیاهان برای ورودی

تغییر دکوراسیون ورودی منزل

ورودی یک خانه مهم ترین بخش خانه است. بطوریکه ورودی میتواند معرف خانه باشد. سعی کنید ورودی خانه را شاد و روشن جلوه دهید تا به هنگام وارد شدن به خانه موجی از انرژی را دریافت کنید.

تغییر دکوراسیون ورودی منزل

اما چه چیزی بیشتر از گیاهان سبز و گل ها می تواند حس طراوت و سرزندگی را نه تنها در خانه بلکه در وجود ما نیز زنده کند. دیزاین ورودی با گل و گیاهان معجزه می کند. چند گیاه سبز زیبا با گلدان های همرنگ متناسب با دکوراسیون بسیار عالی و زیبا خواهد شد.

پس برای یک تغییر اساسی برای ورودی چطورِ با گیاهان شروع کنید؟!


تغییر دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی


9- قفسه و جا حوله 

تغییر دکوراسیون داخلی منزل

قطعا بازسازی کاشی ها در حمام و سرویس بهداشتی کاری زمان بر و پر هزینه است. به یک سرویس بهداشتی شیک با چند تغییر ساده فکر کنیم! یکی از آن ها استفاده از قفسه ها، شلف ها و جا حوله ای های متفاوت و جدید است.  پس میتوانید یک تغییر زیبا در حمام و سرویس بهداشتی را با قفسه و جا حوله ها شروع کنید.

تغییر دکوراسیون داخلی منزل

امروزه قفسه های خاصی جهت قرار دادن صابون، شامپو، شوینده ها و حوله ها در بازار عرضه شده اند، که دیزاین شیک و خاصی را به حمام میدهند که شما می توانید با توجه به رنگ کاشی های حمام برخی از آنها را تهیه کنید و چند حوله ی زیبا و رنگارنگ را در آن ها قرار دهید و شاهد یک دکوراسیون زیبا شوید.


10- مجموعه ی تزئینی

یکی از روش هایی که به شیک تر شدن فضای سرویس بهداشتی کمک میکند، تزیین آن است. ایده ای که بسیار کم به آن توجه نشان داده شده است. این تزئین میتواند مجموعه ای تزیینی بر روی سینک باشد. یک مجموعه از یک سینی، شمع های تزیینی، گلدان های کوچک گل و چند وسیله بهداشتی تشکیل شده است. بهتر است متناسب با رنگ بندی و سایر وسایل خود این مجموعه را تهیه کنید.

نگارا

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال (بزودی)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: