تاپ تن شو

انواع شلوار جین زنانه – 10 مدل از بهترین شلوار جین زنانه

دسته بندی :مد و استایل ۱۸ دی ۱۳۹۹ نگارا 346
انواع شلوار جین

انواع شلوار جین زنانه را می شناسید؟ نام انواع مدل شلوار جین ها را چطور؟ میدانید که چه جینی مناسب فرم اندام شما است؟ برای جواب این سوالات با این مطلب از تاپ تن شو همراه باشید تا راهنمای یک خرید شلوار جین خوب برای شما باشیم.


فرانسه و ایتالیا اولین کشور هایی بودن که جین را تولید کردند. ابتدا فقط ملوانان از آن استفاده می کردند، ولی بعد ها کارگران معدن نیز به دلیل استحکام این پارچه از آن استفاده میکردند. در سال 1950 بود که جوانان در استایلشان از شلوار جین استفاده می کردند، اما سپس مورد پسند تمامی افراد جامعه قرار گرفت و پوشیدن آن در میان تمامی افراد شایع شد. اما سپس با پیشرفت صنعت مد و فشن انواع مختلفی از جین ها عرضه شدند.صنعت مد و فشن مانند یک دنیای عجیب عمل میکند. روز به روز مد را به سوی خاص و عجیب هدایت میکنند. شلوار جین ها یک آیتم حتمی در کمد هر شخصی است و وجود یک شلوار جین شیک مناسب با فرم بدنتان می تواند استایل شما را خلاقانه و خاص کند. پس انتخاب یک شلوار جین زیبا از واجبات یک استایل زیباست. اما مثل همیشه تاپ تن شو راهنمای شما برای یک خرید خوب است تا شما را با انواع شلوار جین آشنا کند.


چند نکته را در خرید شلوار جین رعایت کنید:

  • سایز: اندازه و سایز شما بسیار مهم است. به درستی به سایز خود آگاه باشید تا بدانید چه شلوار جینی مناسب فرم بدنی شماست.
  •  جنس: به جنس جین توجه کنید. بسیاری از جین ها بدل هستند و حالت کشی دارند که بعد از چند بار استفاده و شستشو، سریع حالت اولیه ی خود را از دست میدهند. توجه کنید جنس جین سخت باشد. تا شکل خود را زود از دست ندهد.
  • مدل: شلوار های فاق بلند بسیار شیک تر از شلوار های فاق کوتاه هستند و استایل خاصی را به شما می بخشند.
  • رنگ: در خرید جین دقت کنید که رنگی را خریداری کنید که به راحتی با بقیه ی رنگ ها ست شود. 
  • پرو کردن: در هنگام خرید شلوار ، آن را پرو کنید تا از راحت بودن جین اطمینان داشته باشید. چند بار بنشینید و بایستید، تا مطمئن شوید، فاق شلوار جین مد نظرتان شما را اذیت نمی‌کند.

خب پس از رعایت این چند نکته به سراغ مبحث اصلی یعنی شناخت انواع شلوار جین برویم:


1- انواع شلوار جین | دم پاگشاد

تاریخچه ی  شلوار جین دمپا گشاد به دویست سال قبل باز میگردد.

شلوار جین دم پا گشاد یکی از انواع شلوار جین هاست. این مدل در میان اکثر افراد به محبوبیت خاصی رسیده است. جین دمپا گشاد تا روی زانو چسبان و فیت بدن است. اما از زانو به بعد به تدریج گشاد خواهد شد.دمپا گشاد ها یک آیتم کلاسیک به شمار می روند که پا ها را کشیده تر نشان میدهد.

فرم بدن مناسب با شلوار جین دم پا گشاد:

این مدل جین با اکثر فرم های بدنی همخوانی دارد، حتی برای افراد چاق نیز مناسب است. اما اگر دنبال پاهای کشیده‌تر و باریک‌تر هستید آنها را با کفش پاشنه دار بپوشید و معجزه ی این مدل شلوار جین را ببینید.


2- انواع شلوار جین | راسته

شلوار جین راسته از زیباترین انواع شلوار جین هاست. این مدل چیزی بین شلوار جین دمپا گشاد و چسبان است. شلوار راسته از آن دسته طرح هاییست که هرگز از مد نمی افتد و همیشه جذابیت خودش را حفظ میکند شلوار جین راسته از اولین مدل های جین است و سالیان درازیست که از آیتم های پر کاربرد جین هاست.

فرم بدن مناسب با شلوار جین راسته:

باید بگویم که جین راسته به اکثر فرم های بدنی همخوانی پیدا می کند و ظاهری شیک و خاص را به ارمغان می آورد.


3- انواع شلوار جین | اسکینی یا چسبان

جین اسکینی از جذاب ترین انواع شلوار جین است که هر خانمی باید در کمد خود داشته باشد. اسکینی همیشه و هر ساله در صدر ترند ها و استایل های شیک باقی مانده است. تقریبا می توانم بگویم شلوار جین اسکینی با هر لباسی ست می شود. رنگ های مختلف از اسکینی استایلتان را خاص میکند. جین اسکینی با هر رنگی همخوانی دارد. با لباس های رنگارنگ طرح های شلوغ و هرچیزی که فکرش را بکنید، پس میتوانم به راحتی بگویم همین الان شما شلوار جین اسکینی را در کمدتان دارید.

فرم بدن مناسب با جین اسکینی:

جین اسکینی با اکثر فرم های بدنی استایل زیبایی را به ارمغان می آورند، اما اگر چاق هستید کمتر از این نوع جین استفاده کنید، راسته و دمپا برای شما مناسب تر هستند.


4- انواع شلوار جین | مام استایل

مام استایل در چند سال اخیر جزء ترند های اصلی محسوب میشود مام استایل طرفداران بسیاری را در سرتاسر جهان جذب کرده است از انواع شلوار جین، مام استایل مهم ترین آن هاست. شلوار جین مام استایل گشاد و دارای فاق بلند، جین ضخیم، ساق کوتاه است. البته ناگفته نماند ساق های این مدل جین را تا بزنید تا استایلتان را بسیار جذاب تر و شیک تر کند. مام استایل با هر نوع کفشی ست میشود و استایلتان را شیک خواهد کرد. این مدل جین در بین سلبریتی ها طرفداران بسیار پیدا کرده، پس اگر از حالت یکنواختی استایلتان خسته شده اید، همین الان یک جین مام استایل را تهیه کنید.

فرم بدنی مناسب با جین مام استایل:

مام استایل برای افراد قد بلند ولاغر و یا حتی افراد تو پر بسیار مناسب است زیرا فاق بلند آن شکم و پهلو را پوشش میدهد اما برای افراد چاق و قد کوتاه مناسب نیست چون پا ها را چاقتر و کوتاه تر نشان میدهد. البته اگه دنبال سبک خاص خودتان هستید، مام استایل را با کفش پاشنه بلند ست کنید.


5- انواع شلوار جین | مام فیت

از انواع شلوار جین می توان مام فیت را نام برد. شلوار مام فیت و شلوار مام استایل بسیار به هم شباهت دارند. فرق این دو در جنس آنهاست جنس مام فیت کمی نازک تر است و در قسمت ران و ساق ها کمی تنگ تر است. مام فیت هم مانند مام استایل دارای فاق بلند است.

فرم بدنی مناسب با جین مام فیت:

مام فیت نیز مانند مام استایل برای افراد چاق و قد کوتاه مناسب نیستند.


6- بگی | انواع مدل شلوار جین

شلوار جین بگی از خاصترین انواع مدل شلوار جین هاست. تاریخچه ی جین لگی به دهه ی 80 میلادی برمیگردد. جالب است بدانید با اینکه پوشیدن شلوار بگی جزو استایل‌های قدیمی است، اما امروزه مورد استقبال بسیاری از دختران و پسران جوان قرار گرفته است. پس اگر دنبال استایل های لش، اسپرت، کژوال و خیابانی هستید، حتما یک شلوار جین بگی را داشته باشید. شلوار بگی، یکی از ترند های سال 2021 نیز است. پس راحتی و مد روز بودن را با پوشیدن این شلوار تجربه خواهید کرد. شلوار بگی راسته و بسیار گشاد هستند و با کمربند، این شلوار را بپوشید. توجه کنید همراه شلوار جین بگی از پیراهن و مانتو هایی با پارچه ی کم استفاده کنید.

فرم بدنی مناسب با شلوار بگی:

شلوار بگی مناسب افراد قد کوتاه نمی باشد، اگر دنبال پاهایی کشیده هستید، از این نوع شلوار دوری کنید.


7- شلوار جین بوی فرند

از انواع شلوار جین، میتوان جین بوی فرند را نام برد. شلوار بوی فرند شکلی مانند مام استایل و مام فیت دارد، اما تنها فرق آنها گشادی بیش از حد این نوع شلوار است. دارای فاق بلند، ساق کوتاه و ران بسیار گشاد است. به همین دلیل اسم این مدل جین را بوی فرند گذاشته اند. چون انگار شما شلوار دوست پسرتان را به تن کرده اید. شلوار جین بوی فرند را با پیراهنی ست کنید که در تضاد با رنگ جین تان باشد و پیراهنتان را داخل شلوار تان بیاندازید و یک جفت کتونی راحت را با آن ست کنید.

 فرم بدنی مناسب با جین بوی فرند:

بوی فرند برا افراد بسیار چاق یا قد کوتاه مناسب نیستند، اما برای افراد متوسط و قد بلند بسیار شیک خواهد شد.


8- شلوار جین گرل فرند

شلوار جین گرل فرند یکی از انواع شلوار جین هاست که نسبت به بوی فرند کمی «زنانه تر» شده؛ پاهای راسته و فاق بلند تری دارد. در واقع این شلوار برای افرادی طراحی شده است که جین بوی فرند برای آنها گشاد و افتاده به نظر می رسد. این شلوارها در قسمت بالایی جذب و در قسمت پایین، گشادتر می‌شوند و قد شما را بلندتر از آنچه هست نشان می دهند.

شاید جین گرل فرند و مام استایل در نظر شما بسیار شبیه به هم باشند، اما شلوار مام‌استایل، فاق بلندتر و پاهای گشادتری دارد. 

فرم بدنی مناسب جین گرل فرند:

گرل فرند تقریبا برای اکثر افراد فرم های بدنی مناسب است.


9- شلوار جین زاپ دار

اگر جزو افرادی هستید که به استایل های عجیب و غریب علاقه ندارید، شاید هرگز شلوار جین زاپ دار را انتخاب نکنید. اما با این حال باید بگویم شلوار جین های زاپ دار صنعت مد و فشن را تحت تاثیر قرار داده است، که مورد پسند دختران و پسران جوان است. این مدل شلوار جین به این معناست که قسمت های از آن ران ها، کمر، ساق آنها پاره و ریش ریش است. این مدل شلوار برای استایل های اسپرت و لش بسیار شیک است. البته مد همیشه راه خود را پیش میگیرد. میتوانید شلوار زاپ دار را حتی برای یک استایل مجلسی نیز ست کرد.

فرم بدنی مناسب با شلوار جین زاپ دار:

شلوار جین زاپ دار برای افراد چاق به هیچ وجه زیبا نیست، پس از پوشیدن آن شدیدا خود داری کنید.


10- سندبادی | انواع شلوار جین

شلوارهای سندبادی به شلوارهای گشاد و فاق بلند هندی می گویند که دمپا کش هستند. شلوار سنبادی گشاد است، ساق آن به یکباره تنگ و کشی شده است. شلوار سنبادی با کفش اسپرت و با دمپایی های پا انگشتی بسیار خاص و شیک میشوند. سنبادی ها را میتوان یکی از انواع شلوار جین ها به شمار آورد.

 فرم بدنی مناسب با جین سنبادی:

این مدل شلوار جین با هر فرم بدنی همخوانی دارد و ست خواهد شد.

نگارا

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال (بزودی)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: