تاپ تن شو

10تا از بهترین رمان های جهان

دسته بندی :کتاب و کتابشناسی ۹ آذر ۱۳۹۹ نگارا 380
بهترین رمان های جهان

بهترین رمان های جهان که تاکنون به خودش دیده را در این مطلب به شما معرفی می‌کنیم.


شاید اکثر ما با مشکل انتخاب یک رمان خوب مواجه شده باشیم. رمان ها، اثرات جادویی دارند. به طوری که با خواندن یک رمان خوب، افراد چنان شیفته ی داستان میشوند که خود را جای شخصیت های اصلی داستان می گذارند. می شویم ژولیتی که عاشق رومئو شده است، می شویم رمئو ای که برای رسیدن به ژولیت از دریا ها و کوه ها عبور می‌کند.

بهترین رمان ها، رمان هایی هستند که به ما احساس دیدن یک فیلم را بدهند، طوری که تمام صحنه های داستان به مانند یک فیلم از جلوی چشمانمان گذر کند.
اگر دنبال رمان هایی با این حد از ابتکار و زیبایی هستید و دنبال راهنمایی برای انتخاب بهترین رمان ها هستید، با این مطلب در تاپ تن شو همراه باشید:


1- بهترین رمان های جهان | غرور و تعصب :

بهترین رمان های جهان

نویسنده: جین آستین

آستین این کتاب را در زمانی که تنها 21 سال داشت نوشت. این کتاب از جاودان ترین رمان های جهان است و با اینکه سال ها از نگارش این کتاب گذشته است، اما هر روز به محبوبیتش اضافه می‌شود.

موضوع: آقای بنت پنج دختر دارد. اما به دلایلی که دخترانش نمی‌توانند از دارایی او به ارث ببرند. پس حداقل یکی از دختران وی باید با یک مرد ثروتمند ازدواج کند که بعد از مرگ آقای بنت از خانواده حمایت مالی کنند. جین آستن در این اثر جاودانه با هنرمندی تمام به ازدواج از روی علاقه تاکید می‌کند. داستان این رمان به رشد عاطفی قهرمان کتاب (الیزابت) می‌پردازد. الیزابت در روند اتفاقات به نادرستی تصمیمات عجولانه پی می برد.

چکیده ای از کتاب غرور و تعصب: بینگلی به قضاوت و نظرات دارسی اعتماد زیادی داشت و در درک و فهم، دارسی بهتر از او بود. گرچه بینگلی کاملاً بی نقص به نظر می‌رسید، اما دارسی باهوش تر و در عین حال مغرور، خوددار و مشکل پسند هم بود. دارسی با ادب و نزاکت بود، اما رفتارش چنگی به دل نمی زد و از این نظر، دوستش کاملاً برتر از او بود.

2- بهترین رمان های جهان | بر بلندی های بادگیر :

بهترین رمان های جهان

نویسنده: امیلی برونت

برونت یک شاعر و نویسنده ماهر است که کتاب در بلندیهای بادگیر را در سال ۱۸۴۷ نوشته است. یکی از بهترین مترجمان این کتاب رضا رضایی است.

موضوع: داستان این کتاب از زبان یک خدمتکار برای مسافری  تعریف شده است. این رمان در مورد عشق آتشین یک کولی زاده به نام هیت کلیف است که موفق به ازدواج با اشراف زاده ای به نام کترین انشارو نمی‌شود. این عشق نافرجام  چگونه است که همه‌ی اطرافیانشان را به نابودی می‌کشد. داستان زمانی شروع می‌شود که بعد از مرگ هیت کتی در سبب انتقام از قاتلان هیت بر می‌آید.

چکیده ای از کتاب بر بلندی های بادگیر: روح ما از هرچه که ساخته شده است. و جنس روح او و من یکی است.

3- بهترین رمان های جهان | بینوایان :

بهترین رمان های جهان

نویسنده : ویکتور هوگو

هوگو از بهترین نویسندگان فرانسوی است. بهترین کتابهای ماندگار او، بینوایان و گوشت پشت نتردام است.

موضوع: رمان بینوایان بی‌تردید غذای روح است و از جمله ماندگارترین رمان هایی خواهد بود که به عمر خود خوانده اید. این کتاب از یک اسقف پیر شروع می‌شود. بیش از ۱۰۰ صفحه از کتاب بینوایان وقف توصیف خوبیهای این پیرمرد شده است. او همیشه به نیازمندان و تهی دست ها کمک می کند. ژان واژن که بعد از ۱۹ سال از زندان آزاد می شود در اولین دیدار با این اسقف مهربان شمعدانی ها و ظروف نقره ای او را می‌دزدد، اما تازه این اول ماجراست….

چکیده ای از کتاب بینوایان: ژان والژان، برادر من، شما از این پس دیگر به بدی تعلقی ندارید، بلکه متعلق به خوبی هستید. این جان شماست که من از شما می‌خرم، از افکار سیاه و از جوهر هلاکش می‌رهانم و به خدا تقدیمش می‌کنم.

4- بهترین رمان های جهان | دزیره :

بهترین رمان های جهان

نویسنده: ماری سلیکو

ماری سلیکو در سال 1914 در وین اتریش چشم به جهان گشود. او خبر نگار و نویسنده ی سیاسی مجله ای فرانسوی بود. او کتاب دزیره را درسال1952 به چاپ رسانید. یکی از بهترین مترجمان این کتاب ایرج پزشکزاد است.

موضوع: به جرات یکی از بهترین کتاب های دنیا است. این کتاب در مورد دختر آقای فرانسیس کلاری تاجر ابریشم است،  که عشقی پنهانی به ناپلئون بناپارت دارد، سپس تبدیل به ملکه ی سوئد می‌شود. این کتاب بعد از نوشته شدن به سرعت محبوبیت خود را در جهان بدست آورد. ‌تنها یکبار خواندن این رمان جذاب کافی نیست.

چکیده ای از کتاب  دزیره:  دزیره قصه عشق است. عشق دختری نوجوان به ژنرالی گمنام و نام آشنا که با رخش روزگار و به لطف دست های ناپیدای تقدیر برجسته ترین و ماندگار ترین چهره تاریخ سده های اخیر جهان می شود و نامی آشنا می یابد، ناپلئون بناپارت.

5- بهترین رمان های جهان | خانم معلمی به نام جین :

بهترین کتاب رمان دنیا

نویسنده: شارلوت و امیلی برونته

شارلوت و خواهرش امیلی از نویسندگان فاخر انگلیسی بودند که به عمر کوتاه شان شهرت دارند. شارلوت برونت نویسنده ی اصلی این رمان پر محتوی و زیبا است که آن را در سال 1847 نوشت.

موضوع: این رمان زندگی دختر یتیمی را به رخ می‌کشد که تنها دارایی او هنر و هوش و ذکاوتش است. این دختر به عنوان یک مربی درخانه ی مردی به نام رچستر کار میکند و روز به روز بیشتر به این مرد علاقه‌مند می‌شود. اما درست وقتی که می خواهد با او ازدواج کند متوجه می‌شود که چستر قبلاً زنی داشته که حالا دیوانه است و در طبقه بالا از او نگهداری می کند. اما این تازه شروع ماجراست….

چکیده ای از کتاب رمان خانم معلمی به نام جین :

صادقانه ترین عشقی که قلب ٬

همواره در ژرفنای برافروخته خود حس کرده

هستی را با اهنگی پرشتاب در رگها جاری میساخت.

امدنش امید هر روزه من بود

و جدای از او رنج هر روزه ام،

بخت که از شتاب گامهای او میکاست،

راه را برجریان هستی در رگهایم بسته بود.

در خواب دیدم که عاشقی و معشوق بودن سعادتی ناگفتنی است،

پس بی پروا و مشتاق،

انرا مقصد حیات خود گرفتم.

6- بهترین رمان های  جهان | مردی به نام اوه:

بهترین کتاب رمان دنیا

نویسنده: فردریک بکمن

فردریک بکمن یک نویسنده ی ماهر سوئدی است. او ابتدا یک وبلاگ نویس پر طرفدار بود. همین امر سبب شد همسرش او را به نوشتن رمان تشویق کند و کتاب مردی به نام اوه را درسال 2016 منتشر کرد.

موضوع: این رمان در مورد مردی عبوس در همسایگی زنی ایرانی به نام پروانه است که این زن باعث می‌شود اوه به زندگی امیدوار گردد. این کتاب جزء پر فروش ترین کتاب رمان سوئد است که به 30 زبان دنیا ترجمه شده است. رمانی پر محتوی با پایان بندی غیر قابل پیش بینی از مهم ترین دلایل موفقیت آن است.

چکیده از کتاب مردی به نام اوه:

عشق از دست رفته هنوز عشق است،

فقط شکلش عوض می‌شود.

نمی‌توانی لبخند او را ببینی

یا برایش غذا بیاوری

یا مویش را نوازش کنی

یا او را دور زمین رقص بگردانی.

ولی وقتی آن حس‌ها ضعیف می‌شود،

حس دیگری قوی می‌شود.

خاطره شریک تو می‌شود.

آن را می‌پرورانی.

آن را می‌گیری و با آن می‌رقصی.

زندگی باید تمام شود، عشق نه…!

7- ملت عشق :

بهترین کتاب های رمان

نویسنده: الیف باشاک

الیف باشاک در فرانسه در خانواده ای ترک تبار به دنیا آمد. او کتاب دولت عشق را در سال 2010 نوشته است. الیف باشاک  یک چهره ی مدافع حقوق زنان و فعال مدنی نیز است. یکی از بهترین مترجمان این کتاب ارسلان فصیحی است.

موضوع: این کتاب به جرات از بهترین کتاب های یک دهه ی اخیر است. این کتاب در دو بازه ی زمانی اتفاق می افتد، اولی در قرن هفدهم، در اوج محبوبیت مولانا جلال الدین است. او در اواخر عمر خود و قبل از مرگ می‌خواهد 40 قانون عشق که در زندگی درک کرده است را بنویسد.

دومی در 14 قرن بعد درآمریکا اتفاق می افتد. زنی به نام اللا که در آستانه ی 40 سالگی ویراستاری همین کتاب مولاناجلاالدین یعنی چهل قانون عشق را بر عهده دار و همین امر موجب تغییر و تحول زیادی در زندگی وی می‌شود. این رمان در چند سال اخیر جزء بهترین رمان های عاشقانه جهان بوده است.

چکیده ای از کتاب ملت عشق: عشق به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد. عشق به تنهایی خود دنیاست، عشق یا درست درمیانش هستی (در آتشش)،یا بیرونش هستی در (حسرتش).

8- صد سال تنهایی :

بهترین کتاب های رمان

نویسنده: گابریل گارسیا مارکز

مارکز نویسنده، روزنامه‌نگار، ناشر و فعال سیاسی کلمبیایی بود. او بین مردم کشورهای آمریکای لاتین با نام گابو یا گابیتو (برای تحبیب) مشهور بود. او کتاب صد سال تنهایی را در سال 1967 به چاپ رسانید.

موضوع: رمان صد سال تنهایی، به شرح زندگی شش نسل خانواده بوئندیا پرداخته است که نسل اول آن‌ها در دهکده‌ای به نام ماکوندو ساکن می‌شود. داستان از زبان سوم شخص حکایت می‌شود. سبک این رمان رئالیسم جادویی است. مارکز با نوشتن از کولی‌ها از همان ابتدای رمان به شرح کارهای جادویی آن‌ها می‌پردازد و شگفتی‌های مربوط به حضور آنها در دهکده را در خلال داستان کش و قوس می‌دهد.

چکیده ای از کتاب صد سال تنهایی: گذشته دروغی بیش نیست و خاطره بازگشتی ندارد. هر بهاری که می گذرد دیگر برنمی گردد و حتی شدیدترین و دیوانه کننده ترین عشق ها هم حقیقتی ناپایدار است.

9- بر باد رفته :

برترین کتاب رمان دنیا

نویسنده: مارگارت میچل

میچل نویسنده و روزنامه‌نگار زن آمریکایی بود. میچل در طول زندگی اش یک رمان با موضوع جنگ داخلی آمریکا به نام بربادرفته منتشر کرد. مارگارت به خاطر این رمان موفق به دریافت جایزهٔ کتاب ملی در سال ۱۹۳۶ و جایزهٔ ادبی پولیتزر در سال ۱۹۳۷ شد. رمان برباد رفته در چندین نشریه معروف به صورت چند سال متوالی جزء بهترین رمان های جهان عنوان شده است.

موضوع: داستان کتاب برباد رفته درباره‌ی دختری به نام اسکارلت اوهارا است. دختری با ظاهر جذاب و مغرور و بی‌پروا از ارتباط با اطرافیان که برای رسیدن به خواسته‌های خودش هیچ مرزی ندارد، زندگی و عشقش به جنگ پیوند می‌خورد! پدرش یک زمین دار متمول جنوبی است.

وقتی او خبر نامزدی اشلی(پسر یکی از زمینداران همسایه‌) با دختری ساده و بی‌آلایش به نام ملانی را می‌شنود، حسادت زنانه‌اش تحریک می‌شود و به اشلی ابراز علاقه می‌کند. او فکر می کرد با داشتن اشلی می تواند به واقعیت زندگی برسد و برای رسیدن به او از هیچ کاری ابایی نداشت و …

چکیده ای از کتاب برباد رفته: رنگ و روت خیلی پریده، این رنگ پریدگی بخاطر نبود سرخابه یا دلتنگی من؟.

10- جنایات و مکافات :

بهترین رمان دنیا

نویسنده:  فئودور دافستا یوفسکی

یوفسکی نویسندهٔ مشهور و تأثیرگذار اهل روسیه بود. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت‌های داستان است که این کتاب را به یکی از بهترین رمان های جهان تبدیل کرده است.

موضوع: جنایت و مکافات روایت زندگی دانشجویی به نام «راسکولنیکف» است که طبق انگیزه هایی که خودش هم نمی داند چیست مرتکب قتل می‌شود. وی زن رباخواری را همراه با خواهرش، که اتفاقی در زمان وقوع قتل در صحنه حاضر می‌شوند، به قتل می رساند، سپس خود را از خرج کردن پول و جواهراتی که برداشته ناتوان می‌بیند و پول و جواهرات را پنهان می‌کند.

چکیده ای از کتاب جنایات و مکافات: می‌دانید من شما را چگونه آدمی میشناسم؟ یکی از آن‌هایی می‌دانم که اگر به خدا یا چیزی ایمان یابید حتی اگر جگرتان را درآورند، باز‌خواهید ایستاد و با تبسم به زجر‌دهندگان خود نگاه خواهید کرد. خوب پس آن ایمان را بیابید تا زندگی کنید.

نگارا

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال (بزودی)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: