تاپ تن شو

10تا از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت

دسته بندی :کتاب و کتابشناسی ۸ آذر ۱۳۹۹ نگارا 456
بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت

بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت را برای شما گلچین کردیم، به طوری که حتی تا چندین دهه ی دیگر همچنان درصدر بهترین های این حوزه باقی می مانند. با تاپ تن شو تا انتهای این مطلب همراه باشید.


در این دنیای پر هیاهو و شلوغ گاهی اوقات تنها یک جای دنج کنار پنجره یک فنجان چای گرم و یک کتاب خوب می‌تواند آرامشی بی انتها را به ما تزریق کند.کتاب ها قدرت ماوراء ی دارند به طوری که می‌توانند مارا از یک روز پر مشغله یک جلسه ی کسل کننده به دنیای هیجانی و داستان های فوق العاده و رمان های اعجازانگیز ببرند. اما باید از کجا شروع کرد؟


چرا با یک لیست از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت شروع نکنیم؟ TOPTENSHOW مثل همیشه اینجاست تا در انتخاب بهترین ها دچار سر درگمی نشوید. پس بخوانید و لذت ببرید ونظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.


1- اثر مرکب (بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت) :

بهترین کتاب روانشناسی

نویسنده:دارن هاردی
در سال 2010 یکی از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت را خلق کرد. اثر مرکب تنها یکی از کتاب های شگفت انگیز اوست. دارن هاردی در سال 2007 مجله ی (SUCVES) را تاسیس کرد. یکی از بهترین مترجمان این کتاب می‌توان به سانیا لاهیجی اشاره کرد.

موضوع:در کتابخانه ی انسان های موفق دنیا قطعا یک کتاب مشترک به اسم اثر مرکب پیدا می‌شود کتاب اثر مرکب می‌خواهد به ما بفهماند که آنچه تو امروز هستی نتیجه ی کار های کوچک و بزرگیست که در روزمره زندگیت انجام می‌دهی این کتاب علت سخت بودن قدم گذاشتن درراه موفقیت را برای ما آشکار می‌کند و به ما می‌آموزد چطور می‌شود که هر روز این راه شیرین تر میشود. راه موفقیت یک شب نیست و باید عادت های خوب را جایگزین عادت های بد کرد تا اثر آن راببینید.

چکیده ای از کتاب اثر مرکب:
چیزی که امروز به دست آورده اید در قبال چیزی که واقعا میتوانید به دست بیاورید هیچ نیست، تلاش های امروز تو مرکب میشوند.

2- چهار اثر فلورانس اسکاول شین :

بهترین کتاب روانشناسی

نویسنده: فلورانس اسکاول شین
اسکاول شین یک هنرمند ونویسنده ی آمریکایی بود که به علت استعداد زیاد در فن سخنوری و نقاشی محبوبیت خاصی داشت. از بهترین مترجمان این کتاب می‌توان به گیتی خوشدل اشاره کرد.

موضوع: کمتر کسی است که این کتاب پر از معنا و مفهوم را ازدست داده باشد. این کتاب از برترین و بارزترین کتاب های دنیا جهت یک شروع جدید،سازنده و مؤثر است. این کتاب از نظر موضوعی در دسته ی کتاب هایی قرار دارد که کمک کننده ی افراد در شیوه ی یک زندگی موفق است، این کتاب درست همانند نامش به چهار بخش تقسیم شده است که نویسنده سعی کرده در هر بخش به زبانی ساده آموزش های لازم را به خواننده بدهد. در این کتاب می‌توان تلاش نویسنده را برای آماده سازی یک ذهن هشیار دید. این کتاب جز بهترین کتاب های روانشناسی زنان، روانشناسی کودک و همچنین بهترین کتاب های روانشناسی تربیتی در چندین سال اخیر بوده است.

چکیده ای از کتاب چار اثر فلورانس اسکاول شین‌: به زندگی بادید مثبت نگاه کنید تا خودرا به دلیل احساس انرژی و خوشحالی بسیار زیاد متعجب سازید. به یاد داشته باشید که افراد شاد و مثبت بهتر می‌توانند دیگران را مجذوب خود کنند
تنها راهزنی که می‌تواند دار و ندار آدمی را به تاراج ببرد اندیشه های منفی اوست.

3- قانون توانگری (بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت):

بهترین کتاب روانشناسی

نویسنده: کاترین پاندریک
این نویسنده ی با ذوق و هنر با اینکه یک روحانی بسیار پاک و درستکار بود اما عقیده داشت پول از او آدم بهتری میسازد. بنابراین او یکی از بهترین کتاب های دنیا (قانون توانگری) را نوشت. این کتاب اولین اثر اوست.از بهترین مترجمان این کتاب گیتی خوشدل است.

موضوع: فیقر بودن گناه است گناه کار نباشید این شعار قانون توانگریست. او اینجاست تا به تو بگوید تو حق نداری فقیر باشی او اینجاست تا بتو راز و رمز یک زندگی پر زرق و برق را بگوید. شک و تردید شما در خواندن این کتاب زمانی برطرف می‌شود که بدانید سرنوشت نویسنده و موضوع این کتاب زنی ست تنها که همسر خودرا ازدست داده و او در زندگی محکوم به فقر مجبور است از تنها فرزند خود مراقبت کند اما هوش و افکار این زن نجات دهنده ی اوست.

چکیده ای از کتاب قانون توانگری: انسان به هر چه بیاندیشد بی گمان به آن می‌رسد حتی اگر هدف فتح جهان باشد.
میخواهم بار دیگر وعده‌ی گوته را به یادتان بیاورم: انجام آنچه را که می توانی یا می اندیشی که میتوانی را “آغازکن”؛ در جسارتِ نبوغ، اقتدار و اعجاز نهفته است.

4- انسان در جستجوی معنا :

بهترین کتاب روانشناسی


نویسنده: دکتر ویکتور فرانکل
دکتر فرانکل یک عصب شناس در دانشگاه وین بود. او از نجات یافتگان واقعه ی هولوکاست است. او چندین کتاب موفق در دنیا دارد، که این کتاب تنها یکی از آنهاست. دکتر فرانکل این کتاب را درسال 1949 به چاپ رسانید و در چند سال اخیر جزء بهترین کتاب های روانشناسی و حوزه ی موفقیت بوده است.

موضوع: همه چیز از یک نظرخواهی در فرانسه شروع شد دراین نظر خواهی 89 درصد به این باور بودند که انسان برای ادامه ی زندگی به یک (چیز) احتیاج دارد و 11 درصد بر این باور بودن که چیزی را در زندگی دارند که برای آن جانشان را فدا می‌کنند. اینگونه بود که دکتر فرانکل این نظر خواهی را در دفترش و درمیان مراجعه کنندگانش اجرا کرد و دوباره به همین نتایج رسید و این گونه بود که دکتر فرانکل انسان در جستوجوی معنا یعنی داستان زندگی دکتر فرانکل را نوشت. این کتاب به ما می‌فهماند که در هر سختی و مشکلات چیزی برای ادامه ی زندگی بیاب و به ما چطور زنده ماندن در زیر آواری از رنج هارا می‌آموزد.

چکیده ای از انسان در جست‌وجوی معنا: آنچه انسان هارا از پا در می آورد رنج ها و سرنوشت نامطلوبشان نیست بلکه بی معنا شدن زندگیست که مصیبت بار است، معنا تنها در لذت شامانی نیست بلکه در درد و رنج هم می‌توان معنایی یافت.

5- جزء از کل (بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت):

بهترین کتاب روانشناسی


نویسنده: استیو تولتز
کتاب جزء از کل اولین کتاب استیو تولتز است. استیو تولتز یک رمان نویس استرالیایی است، که این کتاب را در سال 2008 منتشر کرد. ناگفته نماند این کتاب نامزد جایزه ی بوکر و گاردین شد و در چندین نشریه معتبر دیگر با عنوان بهترین کتاب های روانشناسی و حوزه ی موفقیت سال لقب گرفت. یکی از بهترین مترجمان این کتاب پیمان خاکسار است.

موضوع: کتاب جزء از کل، یکی از بهترین کتاب ها از نظر کاربران جهانی است. این کتاب را نمی‌شود در چند کاراکتر توضیح داد چراکه باید سطر به سطر آن را خواند و لذت برد. قابل پیش‌بینی نبودن این کتاب باعث محبوبیتش شده است این کتاب در مورد یک پدر و پسر است ک با دو دید متفاوت به جهان هستی می‌نگرند. در هر لحظه شخصیت تازه ای به داستان اضافه می‌شود و به این راحتی نمی‌توان از خواندنش دست کشید. کتاب جزء از کل به راستی که جزء ی از یک کل را به رخ می‌کشد.

چکیده ای از کتاب جزء از کل: مردم همیشه شکایت می کنند که چرا کفش ندارند تا اینکه یه روز آدمی رو می بینن که پا نداره و بعد غر می زنن که چرا ویلچر اتوماتیک ندارن، چرا؟ چی باعث می شه که به طور ناخودآگاه خودشون رو از یه سیستم ملال آور به یکی دیگه پرت کنن؟ چرا اراده فقط معطوفه به جزئیات و نه کلیّات؟ چرا به جای اینکه «کجا باید کار کنم؟» نمی گیم «چرا باید کار کنیم؟» چرا به جای «چرا باید تشکیل خانواده بدم؟» می گیم «کی باید تشکیل خانواده بدم؟»


6- نیمه ی تاریک وجود :

بهترین کتاب روانشناسی


موضوع: این کتاب ما را در استقلال به نیروی تاریک وجودمان کمک می‌کند. کتاب نیمه تاریک وجود یک کتاب انگیزشی نیست بلکه یک کتاب روانکاوی در زمینه خودشناسی است. پس اگر احساس رضایت درونی نسبت به خودتان ندارید یا اگر مدام در حال قضاوت کردن دیگران هستید، شک نکنید سایه ای در درون تان انتظار می کشد که شما سراغش بروید، اگر نمی‌دانید این کار را چگونه انجام بدهید، مطالعه‌ٔ این کتاب به شما کمک خواهد کرد.

نویسنده: دبی فورد یک نویسنده، مربی، سخنران و معلم آمریکایی است که کتاب نیمه تاریک وجود در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۱ منتشر کرده است. جالب اینجاست که این کتاب در همان سال جزء پرفروش‌ترین های نیویورک تایمز به عنوان یکی از بهترین کتاب های روانشناسی و موفقیت قرار گرفت.

چکیده ای از کتاب نیمه ی تاریک وجود: ما همواره به آنچه که سایه درون ماست فکر می‌کنیم و به دیگران نسبت می‌دهیم کشف سایه ها علاوه بر آرامشی که برای ما در پی دارد. ما را از قضاوت کردن هم باز می دارد. چون می‌دانیم هر چیزی که به دیگران نسبت میدهیم در درون ما هم هست.

7- پدر پولدار پدر بی پول :

کتاب های روانشناسی


موضوع: دلیل مشکلات اکثر مردم این است که سال‌ها در مدرسه درس خوانده‌اند، اما هیچ چیز در مورد پول یاد نگرفته‌اند. پدر پولدار پدر فقیر میگوید که مردم یاد می‌گیرند تا برای پول کار کنند، اما هرگز یاد نمی‌گیرند، کاری کنند تا پول برایشان کار کند این کتاب به شما طرز فکر دو فرد فقیر و پولدار را می آموزد به شما می آموزد که چه گونه و با چه دیدی به دنیا بنگریم تا ثروتمند شویم.

نویسنده: رابرت کیوساکی یک نویسنده وتاجر موفق دورگه ژاپنی آمریکایی است که در سال ۱۹۹۷ این کتاب را به چاپ رسانید. همچنین این کتاب جز بهترین کتاب های موفقیت در چندین سال اخیر بوده است.

چکیده ای از کتاب پدر پولدار پدر بی پول: یک پدر می گفت دلیل پولدار نبودن من داشتن شما بچه ها می باشد دیگری می گفت دلیل آن که باید پولدار شوم داشتن شما فرزندان می باشد.

8- راز (بهترین کتاب روانشناسی و موفقیت):

بهترین کتاب موفقیت


نويسنده: راندا برن
نويسنده این کتاب توسط یک کارگردان و نویسنده ی استرالیایی به نام راندا برن نوشته شده است این کتاب به 40 زبان دنیا ترجمه شده است و بیش از 19 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

موضوع: این کتاب شامل گفته های اسرار آمیز 24 معلم می‌شود. آنان هزاران مسیر راحت و میانبر برای ایجاد یک زندگی موفق را به شما می‌آموزند. این کتاب تنها یک شعار دارد که هر چه را به آن فکر کنید، انعکاس آن را در زندگی خواهید دید. قدرت ذهن و قدرت کائنات در جذب اتفاقات خوب و بد بسیار تاثیر گذارند.

چکیده ی کتاب راز: وقتی از راز آگاهی میابید به همه ی سوالهای شما پاسخ داده می شود هنگامی که درک عمیق تری از قانون جذب پیدا می کنید می توانید سوال کردن را به یک عادت تبدیل کنید.
هنگامی که این عمل را انجام می دهید پاسخ تمام سوال های خود را در میابید.

9- بخواهید تا به شما داده شود:

کتاب های روانشناسی

موضوع :من الان در مورد کتابی برایتان مینویسم که بهترین آموزه های کره خاکی را به همراه دارد. شما با مطالعه کردن این کتاب کنترل بر افکارتان را می‌آموزید و به شما در رسیدن به هدفتان کمک می کند و به ما می آموزد که چگونه به ندای درونمان گوش کنیم و سرنوشتمان را بسازیم. این کتاب جز بهترین کتاب های موفقیت در چندین سال اخیر بوده است.

نویسنده: این کتاب در سال ۲۰۰۵ توسط یک زن و شوهر آمریکایی به نام استر هیکس و جری هیکس نوشته شده است. این دو 9 کتاب را با هم به چاپ رسانیدند. کتاب بخواهید تا به شما داده شود، بیشتر بر محور قانون جذب می باشد.

چکیده ای از کتاب بخواهید تا به شما داده شود: زندگی همیشه در جریان است برای همین شما نمی توانید خود را به هیچ چیز بچسبانید.

10- یادداشت های یک روانپزشک:


نویسنده: محمدرضا سرگلزایی
محمدرضا سرگلزایی در سال 1367 وارد دانشکده پزشکی زاهدان شد و درسال 1374 به حرفه ی پزشکی مشغول شد. او همچنین در سال 1387 کتاب یادداشت های یک روانپزشک را به چاپ گردانید.

موضوع: در مورد یک روانپزشک است که دانستنی ها ونکته های خود را ک حاصل سالیان زیاد تجربه است را در این کتاب جمع آوری کرده. این کتاب شامل نکات بسیار ارزشمندی است که حتما باید در زندگی از آنها بهره برد.

چکیده ای از کتاب یادداشت های یک روانپزشک: زندگی دو بخش است حرکت و سکون، بی حرکت ماندن در زمانی که ضرورت حرکت وجود دارد، همان قدر لطمه زننده است که حرکت کردن در زمانی که نیاز به بی حرکتیست. زندگی نیاز به هنرتعادل دارد تعادل بین درون و بیرون بین گفتار و سکوت بین معاشرت و تنهایی و…تعادل بین حرکت و سکون.

نگارا

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال (بزودی)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: