تاپ تن شو

کتاب تاثیرگذار که هر زنی باید بخواند – بهترین کتاب های موفقیت و رشد زنان

دسته بندی :کتاب و کتابشناسی ۱۶ آذر ۱۳۹۹ نگارا 343
کتاب های موفقیت زنان

بهترین کتاب های موفقیت زنان که نه تنها زندگی شغلی، بلکه زندگی زناشویی شما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این مطلب 10 عنوان از بهترین کتاب های موفقیت زنان را بررسی خواهیم کرد.


امروزه در جامعه ای هستیم که قدرت و رشد زنان نه تنها خواسته ی خود زنان است، بلکه خواسته ی جامعه نیز هست. زنان و مردان در کنار هم و برابر با یکدیگر در جامعه همکاری می‌کنند. زنان عاقل و موفق علاوه بر داشتن موقعیت اجتماعی خوب می‌توانند فرزندان سالم، عاقل و بالغ را تربیت کنند. اما متاسفانه بیش از یک سوم زنان دنیا ارزش و اهمیت خود را در جامعه نادیده می‌گیرند و با اینکه در قرن بیست و یکم هستیم، همچنان بسیاری از حقوق اولیه ی خود محروم هستند، همانند حق رای حق تحصیل و شاغل شدن.


برای داشتن جامعه ای پیشرو باید زنان حضور پررنگی را در جامعه داشته باشند و این موانع را از سر راه بردارند. اما نگران نباشید ما بهترین کتاب ها را در حول محور موضوع رشد و موفقیت زنان را برای شما انتخاب و در این مطلب گنجانده ایم. با تاپ تن شو تا انتهای این مطلب همراه باشید.

1- کتاب های موفقیت زنان | منم ملاله

کتاب های موفقیت زنان

نویسنده: ملاله یوسف زی

کتاب منم ملاله اثر ملاله یوسف زی است، که با ویرایش کریستینا لمب همراه است. ملاله یوسف زی در زمانی که تنها 15 سال داشت موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیاتی جهان شد.

موضوع: این کتاب داستان واقعی دختری به نام ملاله است که از حق تحصیل زنان دفاع کرد و طالبان او را به گلوله بست.

ملاله دختر شهرستانیست که در شهر سوات زندگی می‌کرد. او به وبلاگ نویسی درمورد تاثیر طالبان در شهر شان صحبت می‌کند. هویتش پنهان است، اما بعد مدتی هویت ملاله آشکار می‌شود. از آن به بعد به صورت علنی برای حق تحصیل زنان در شهرش مبارزه کرد. در این راه طالبان مشکلات زیادی را برای ملاله و دوستانش به وجود می آورند، ولی با این حال آنها دست از تلاش برنمی دارند.

چکیده ای از کتاب منم ملاله: بیایید کتاب‌ها و قلم‌هایمان را برداریم. این‌ها قدرتمندترین سلاح‌های ما هستند. یک کودک، یک معلم، یک کتاب و یک قلم می‌تواند دنیا را تغییر دهد.

2- کتاب های موفقیت زنان | شدن

کتاب های موفقیت زنان

نویسنده: میشل اوباما

کتاب شدن اثر میشل اوباما همسر باراک اوباما است که در اولین ماه فروشش رکورد فروش در آمریکا را زد.

موضوع: حکایت سرگذشت زنی است که دشواری‌ها و موانع زندگی را قدم‌ به ‌قدم پشت سر می‌گذارد و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی آینده‌ای روشن برای خود رقم می‌زند، یعنی میشل اوباما، بانوی اول پیشین آمریکا، با استفاده از شیوه‌ای صمیمانه شما را به دنیای خود دعوت می‌کند و از تجربیاتی سخن می‌گوید. او در این کتاب بازگو می‌کند که زندگی‌اش را از کجا آغاز کرده. از طبقۀ دوم خانۀ یکی از بستگانش در جنوب شهر شیکاگو، جایی که به خاطر نرخ بالای جرم و جنایتش مشهور است. اما با تلاش به موفقیت می‌رسد و زندگی ایده آلی برای خود فراهم می‌کند.

چکیده ای از کتاب شدن: حالا تصاویری از من و باراک در نگارخانۀ ملی در واشنگتن آویزان است. حقیقتی که هردوی ما را به تواضع وا می‌دارد. شک دارم کسی به کودکی و شرایط زندگی ما می‌نگریست و می‌توانست تصور کند که ما روزی سر از این تالارها درمی‌آوریم. آنچه بیش از هر چیز دیگری مهم است این است که آن‌ها در آنجا نصب‌شده‌اند تا کودکان ببینند؛ که چهره‌های ما این تصور را از میان می‌برد که اگر می‌خواهی در خاطرۀ تاریخ جاویدان شوی، باید قیافۀ خاصی داشته باشی. اگر به اینجا تعلق داریم، بسیاری از مردم دیگر نیز می‌توانند به اینجا تعلق داشته باشند.

3- کتاب های موفقیت زنان | خودت باش دختر

کتاب های موفقیت زنان

نویسنده: ریچل هالیس

ریچل هالیس الهه‌ی خودباوری و رستگاری زنان است. کسی که آثارش بیشتر شبیه به فراخوانی جهانی برای آزادی و آزادگی تمام زنان و دختران دنیا است. او با چاپ کتاب خودت باش دختر، شرمنده نباش دختر، خودتو به فنا نده محبوبیت زیادی را بدست آورد.

موضوع: مفهوم این کتاب شاید برای اکثریت ما کمی تلخ باشد. این کتاب به ما می فهماند، تو و فقط تو مسئول زندگی خودت هستی نه هیچ کس دیگری، حتی میزان شادی و خوشحالی، بدبختی، ناراحتی که در زندگی داری همه و همه مسئولش خود تو هستی. اما اشتباه نکنید، ریچل قرار است برای شما صدها داستان خنده‌دار، عجیب، خجالت آور، غم‌انگیز یا مسخره تعریف کند که تمامشان به یک حقیقت ختم می‌شوند: زندگی تو به خودت بستگی دارد؛ اما تا وقتی دروغ‌هایی که بر سر راه رسیدن به این حقیقت قرار دارند را نشناسید این حقیقت قابل‌ باور نخواهد بود.

چکیده ای از کتاب خودت باش دختر: اگر کرم ابریشم بخواهد تا ابد کرم ابریشم بماند، اگر به این نتیجه برسد که آشوب و دردسرهاى تبدیل شدنش خارج از توان تحملش است، هرگز نخواهد فهمید که مى‌توانسته تبدیل به چه موجودى بشود. به نظر شما هم این تغییر کلى در زندگى اش دردناک نیست؟ فکر نمى‌کنید ترسناک و دشوار است؟ البته که هست. اما اگر او با ترسش مقابله نمى‌کرد، اگر اجازه نمى‌داد تغییرات او را به آن کسی که واقعا هست تبدیل کند، ما هرگز نمى‌فهمیدیم او چه موجود زیبایى است و خودش هم هرگز نمى‌فهمید که مى‌تواند پرواز کند.

4- کتاب های موفقیت زنان | شرمنده نباش دختر

کتاب های موفقیت زنان

موضوع: این کتاب به بیان این موضوع که زندگی شما به خودتان بستگی دارد می پردازد؛ اما تا وقتی دروغ‌هایی که بر سر راه رسیدن به این حقیقت قرار دارند را نشناسید این حقیقت قابل‌ باور نخواهد بود.

امید به بهتر شدن زندگی، امید به بهتر شدن خودتان، امید برای انگیزه گرفتن و متمرکز شدن برای رسیدن به هدف، به‌ تنهایی هیچ ارزشی ندارد. باید برای رسیدن به موفقیت برنامه ریزی کنید. باید آگاه باشید و همین الان تصمیم بگیرید که دوست دارید چه کسی باشید و هر آنچه می‌خواهید را به دست بیاورید.

چکیده ای از کتاب شرمنده نباش دختر: پذیرفتن این باور که میتوانید کاری را به‌خاطر خودتان انجام دهید، حتی اگر هیچکس دلیلتان را درک نکند، قدرتمندترین و دلنشین‌ترین احساس دنیاست.

5- کتاب های موفقیت زنان | زنان زیرک

کتاب های موفقیت زنان

نویسنده : زیرک اثر شری آرگو

کتاب زنان زیرک، اثری نوشته ی شری آرگو است که نخستین بار در سال 2002 برای زنان موفق به چاپ رسید. شری آرگو، زاده ی 5 نوامبر 1977، نویسنده ای آمریکایی است که در فرانسه متولد شده است. کتاب های او که در مورد روابط فردی و عاشقانه است، در فهرست پرفروش ترین کتاب های موفقیت نیویورک تایمز قرار گرفته اند.

موضوع:«زنان ‌زیرک» یا «چرا مردها عاشق زنان زیرک می‌شوند؟» کتابی روان‌شناسانه درباره روابط زن و مرد، نوشته شری آرگو است که به جای تکیه بر تصویری رویایی و ایده‌آلیستی از روابط دو جنس مخالف، تصویری واقع‌گرایانه از طرز فکر و خواسته‌های مردان و رفتارهای درست یا نادرست زنان به ما ارائه می‌دهد و باوجود تعداد اندک نکاتی که با فرهنگ ما همخوانی ندارند، پر است از نکات آموزنده و جالبی که می‌توانند در زندگی هر روزه به کار بیایند.

نه تنها در برخورد با مردان، که در همه جا، این کتاب به زن‌ها کمک می‌کند که از گفتن واژه «نه» نهراسند و اجازه ندهند کسی از سادگی یا مهربانی آن‌ها بهره نادرستی ببرد. این اثر برای زنان یک یادآوری برای بازگشت به خودشان است و از آنها می‌خواهد که با گذشت زمان و در طول زندگی، بعد زنانه وجود خویش را فراموش نکنند و به مرد زندگی‌شان نیز کمک کنند تا ویژگی‌های مردانه خود را از یاد نبرد.

چکیده ای از کتاب زنان زیرک: یک زن زیرک رفتار بدی ندارد، بلکه صرفاً برای “سواری دادن” به دیگران داوطلب نمی‌شود. اگر مردی می‌خواهد از او سواری بگیرد و آن را روشن و واضح نشان می‌دهد، او نیز “آگاهانه” اجازه چنین کاری را نمی‌دهد. بله، با دیگران آن‌گونه رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود اما حواستان را جمع کنید که مرد زندگی تان نیز با شما همین‌گونه رفتار کند.

6- مغز زنانه

کتاب های موفقیت زنان

نویسنده: مغز زنانه کتابی است که توسط عصب شناس آمریکایی لوان بریزندین در سال ۲۰۰۶ نوشته شده‌است. او همچنین کتابی دیگری با عنوان مغز مردانه (چاپ ۲۰۱۰) دارد.

موضوع: خانم بریزندین با تحقیقات متعددی علمی ثابت کرده است که رفتارهای انسان‌ها به ویژه زنان به طور جدی تحت تأثیر هورمون‌هایی است که در بدن ما ترشح می‌شوند: خشم، افسردگی، خوشحالی، ذوق زدگی، احساس تنهایی، ناامیدی، اعتماد، نشاط و حتی عشق همه و همه مرتبط با هورمون‌ها هستند.

از این رو، نویسنده زندگی یک خانم را از لحظه انعقاد نطفه تا پایان عمر در مراحل مجزا از منظر هورمونی مورد بررسی علمی قرار داده است.

کتاب هر چند علمی است ولی به زبان بسیار ساده‌ای نوشته شده و دکتر محسن دهقانی و خانم سهیلا پیمانی با نثری روان آن را ترجمه کرده‌اند به گونه‌ای که هم متخصصان می‌توانند از آن بهره ببرند و هم افرادی که هیچگونه پیش زمینه علمی در این باره ندارند. مثال های متعددی که نویسنده از تجربیات شخصی اش در لابلای مطالب آورده است، انتقال مطلب را شیرین‌تر و راحت‌تر کرده است. از این رو این کتاب یکی از  بهترین کتاب های موفقیت زنان در چند سال اخیر بوده است.

چکیده ای از کتاب مغز زنانه: بخش حافظه، احساسات و صحبت کردن مغز زنان بزرگتر از مردان است به همین دلیل، زنان در به یاد آوردن جزئیات مسائل عاطفی و در ابراز احساسات قوی تر از مردان هستند.

بخش مربوط به میل جنسی در مغز مردان دو و نیم برابر بزرگتر از زنان است.

بخش مربوط به پرخاشگری مغز مردان بزرگتر از زنان است.

7- داستان من

بهترین کتاب موفقیت زنان

نویسنده: مریلین مونرو

داستان من روایتی از زندگی شخصی و هنری مریلین مونرو(۱۹۶۲-۱۹۲۶)، بازیگر مطرح سینمای آمریکا از زبان خودش است.

موضوع:

مریلین مونرو، هنرپیشۀ آمریکایی، پس از مرگ نابه‌هنگامش در پنجم آگوست سال ۱۹۶۲، شمایلی شد که امروزه کمتر کسی او را نمی‌شناسد.

هر چند بعد از گذشت این همه سال، همچنان ابهامات فراوانی دربارۀ زندگی او وجود دارد و همین ابهامات منجر به نگارش بیش از پانصد جلد کتاب کم حجم و قطور دربارۀ این بازیگر شده است.

چکیده ای از کتاب داستان من: دور بر ما پر از گرگ بود. نه از آن گرگ‌های بزرگ که داخل استودیو‌ها نشسته‌اند، گرگ‌هایی کوچک: آژانس‌های استعدادیابی بدون دفتر و مرکز، دفتر‌های تبلیغاتی بی‌مشتری، واسطه‌هایی بدون ارتباط با مخاطبین یا مدیران. قهوه‌خانه‌ها و کافه‌های ارزان، پر از مدیرانی بود که آماده‌ی بستن قرارداد بودند، فقط کافی بود ثبت‌نام کنی و شرطِ ثبت‌نام آن‌ها معمولاً در تخت‌خواب می‌گذشت.

با همه‌ی آن‌ها ملاقات کردم. همه‌شان حقه‌باز و شکست‌خورده بودند. بعضی‌های‌شان شارلاتان و دروغگو بودند و اندازه‌ی خود شما به فیلم نزدیک بودند. بنابراین وقتی با آن‌ها می‌نشستی فقط باید به دروغ‌ و دغل‌های‌شان گوش می‌کردی و هالیوود را از چشم آن‌ها می‌دیدی؛ یک فاحشه‌خانه‌ی شلوغ پلوغ، یک چرخ و فلک، و تخت‌خواب‌هایی برای یابوهایش.

جایی که از آن آمده بودم خیلی انسانی تر از این شهری بود که فکر می‌کردم بهشت برین است. مردم متقلب و دروغگوی این‌جا خیلی رنگارنگ‌ تر و دو‌روتر از آن آدم‌های مهم و بازیگران موفقی بودند که به‌زودی آن‌ها را شناختم.

8- قدرت یک زن

پرفروش ترین کتاب موفقیت زنان

نویسنده: لوئیز هی یک سخنران انگیزشی و نویسنده ی آمریکایی است.

موضوع: خانم هی در این اثر قصد دارد به زنان کمک کند تا جنبه‌های شاد و سرزنده و هوشمند‌شان را کشف کنند و به خودشان و زندگی‌شان عشق بورزند. ایشان در تلاش‌اند تا با آگاهی دادن از جایگاه ارزش زن، زنان را از عقاید تحمیلی از سوی جامعه برهاند، در این باره در بخشی از کتاب می خوانیم:« احساس ارزشمندی و عزت نفس، مهم‌ترین داشته‌های یک زن به شمار می‌روند، اگر این دو ویژگی را در اختیار نداریم باید حتما آنها را کسب کنیم. اگر از عزت‌نفسی سرشار برخوردار باشیم، هرگز موقعیت‌هایی را که در آن قربانی می‌شویم و یا مورد سواستفاده قرار می‌گیریم، نخواهیم پذیرفت.

ما تنها زمانی به دیگران اجازه می‌دهیم بر ما حکومت کنند که از نظر درونی بپذیریم و باور کنیم به قدر کافی خوب نیستیم.» از این رو این کتاب یکی از پرطرفدارترین و بهترین کتاب های موفقیت زنان در چند سال اخیر بوده است.

چکیده ای از کتاب قدرت یک زن: پدید آوردن هر چیز تازه و نو، زمانی موثّرتر خواهد بود که انسان همزمان با اشتیاق نسبت به چیزهای تازه، دست یافته های کنونی را، با مراقبت تکمیل کرده و سر و سامان ببخشد.

9- زنان شیفته | کتاب های موفقیت زنان:

پرفروش ترین کتاب های موفقیت

نویسنده: رابین نوروود

نویسنده ی کتاب زنان شیفته و کتاب تمرینات روزانه برای زنانی که بیش از حد عشق می‌ورزند متولد ۲۷ ژوئیه ۱۹۴۵است. کتاب های او به بیش از 30 زبان دنیا ترجمه شده است. کتاب او در صدر پرفروش ترین کتاب های موفقیت نیویورک تایمز قرار گرفت.

موضوع: این کتاب یک آزمون خود آموزی است برای برطرف کردن مشکلات زنان در روابطشان اگر به خود اهمیت می‌دهید اگر در روابط با شخص مذکر دچار مشکل هستید هرگز کتاب زنان شیفته را فراموش نکنید این کتاب را باید خواند و از سطر به سطر آن لذت برد چرا که یکی از  بهترین کتاب های موفقیت زنان در چند سال اخیر بوده است.

چکیده ای از کتاب زنان شیفته: اگر شما هم درگیر همسری هستید که فکرو ذکرتان را به خود مشغول کرده، بدانید که ریشه‌های این مشغله ذهنی به جای عشق، هراس بوده است. زنانی که اضطرارگونه و بیش از حد تناسب محبت می‌کنند، پر از هراس هستند، هراس از تنها شدن، هراس از اینکه کسی آنها را دوست نداشته باشد، هراس از اینکه ارزشمند نباشند، نادیده انگاشته شوند و فراموش گردند. ما عشقمان را ارزانی مردها می‌کنیم به این امید که به پایان هراس برسیم. اما اگر محبت تولید متقابل محبت نکند به هر آسمان اضافه می‌شود. وقتی با روشی که انتخاب کرده‌ایم به خواسته خود نمی‌رسیم، بیشتر محبت می‌کنیم و گرفتار عشق بی‌تناسب می‌شویم.

10- تمرینات روزانه برای زنانی که بیش از حد عشق می‌ورزند | کتاب های موفقیت زنان

کتاب موفقیت برای زنان

موضوع : رابين نوروود در اين كتاب دید زنان را به عشق دگرگون مي‌سازد. او با تمرين‌هاي پيشنهادي خود به زنان كمك مي‌كند تا ساختار روابط خود را بهبود بخشيد و با حفظ سلامت عقل و روح ، آرامش و شوخ‌طبعی ، روند سالم‌تری را براي زندگي و عشق ورزیدن در پيش بگيرند. با استفاده از انديشه‌های تازه ارائه شده در كتاب حاضر مي‌توانيم مسير زندگي را به بهترين شكل ممكن تغيير دهيم.

نگارا

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال (بزودی)

مطالب زیر را حتما بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: